| ciprian_3266 a întrebat:

Parul uscat!
De fiecare data dupa baie sau dupa ce ma tund am parul uscat. ce pot face ca sa nu mai fie asa uscat, as vrea sa fie mai,, normal" (ca atunci cand ii dau cu gel). Daca parul e prea mare gelul se usuca foarte rau si nu ii mai da parului aspectul de umed.

Deci ce pot face sa nu mai am parul asa uscat si sa,, para" mai umed?
{funda+vot}

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Pentru a avea un par sanatos, incearca un balsam de la Nivea, gelul nu face decat sa-ti usuce firul de par.Foloseste acest balsam lichid. Sper sa te ajute.Bafta!
http://www.nivea.ro/......lsam-Spray

2 răspunsuri:
| HotChoclate a răspuns:

Trebuie sa iti hidratezi firul de par, sa fie sanatos si astlfel si frumos.Foloseste sampon de calitate,balsam,masti si ai grija la factori exteriori(placa, vremea rea, umiditate)

| Ezyo a răspuns:

Masca cu miere si iaurt pentru par uscat.
Pentru a prepara aceasta masca ai nevoie de:
2 cesti de iaurt
4 linguri de miere
Amesteci ingredientele si aplici pe parul umed, lasi 30 de minute si apoi speli parul cu sampon. Aceasta masca ajuta si la intinderea parului.