| Leo2016 a întrebat:

Pentru Facultatea de Designer Vestimentar trebuie sa faci liceu de desen sau ori ce alt liceu si poti dupa sa dai la designer vestimentar

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Nu conteaza ce liceu sau profil ai facut inainte, insa e posibil sa fie nevoie sa dai examen de admitere sau sa ai un portofoliu pregatit, asa ca va trebui, in cazul in care nu faci liceul pe acest profil, sa faci pregatire cu profesori de la facultatea la care vrei sa dai admitere...

| Annnnnie a răspuns:

Poti să dai indiferent ce liceu ai făcut. Adevărul este că trebuie să faci câteva meditatii cu un profesor de specialitate ca să știi exact ce ai de făcut la examen si portofoliu. happy