| 10011993 a întrebat:

Pentru fete: cum va ingrijiti zona inghinala? ce produse folositi su cand? funda:*

3 răspunsuri:
| PufiCiufi a răspuns:

Folosesc anumite creme de la farmacie speciale si pe baza de plante si sunt foarte bune...cauta si tu prin farmacii dar nu stiu exact daca gasesti ca si eu am umblat mult si bine dar sunt foarte eficiente si nu foarte scumpe de exemplu vreao 10 lei o crema

| different a răspuns:

Eu folosesc de la Avon gel intim.Este fara parfum, nu ustura si este foarte bun si convenabil la pret [7-8 lei ]. Normal este sa te speli in fiecare seara.batting eyelashes

| sandybelle a răspuns:

Si eu am citit despre asta multe pe internet, asa ca o sa-ti spun tot ce stiu si tot ce fac. Epilare, in primul rand ca sa nu facem cuibusor la microbi, igiena intima consta in a te spala o data pe zi cu apa si sapun cu ph neutru. Sunt destule geluri intime, parfumate etc., dar nu sunt tocmai indicate. Servetelele umede intime, hartia igienica parfumata, nu sunt indicate pentru igiena intima. De asemenea e preferabil sa porti chilotei din bumbac, evitati tanga! Eu port chiloti normali(sunt draguti, inocenti si sexy). E voie sa folosesti irigator, dar nu in exces. Se recomanda o data la 2 saptamani. Si nu se face exces din folosirea irigatorului pentru ca poate distruge flora bacteriala din vagin. Lucrurile pe care le-am punctat ca nu tocmai recomandate, nu sunt recomandate pentru a evita aparitia mai rapida a unor infectii vaginale. Cam atat cred ca pot spune despre asta. Sper sa-ti fie de folos happy