| Helene a întrebat:

Pentru fete:Voi preferati cerceii gen 1.http://ghinescuelodia.files.wordpress.com/2009/04/cercei -rotunzi.jpg sau 2.http://www.ebiju.ro/......-0-img.jpg (nu neaparat cu playboy)
Motivati alegerea facuta:D Eu sincer port mai mult gen 2:)

35 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Numarul 2big grinDar nu cu playboylaughing

lolita
| lolita a răspuns:

Daca ar fi sa aleg intre cele doua modele as prefera modelul 2 cu toate ca eu pot alt gen de cercei, modelul 1 nu-mi plac deloc.

| Madalina1455684 a răspuns:

Nu vreau sa jignesc fetele care au ales unu dar sincer alea sunt mai rau decat covrigii de Brasov.
Sa va spun o faza.Eram la scoala. O colega avea in urechi o pereche de cercei gen poza 1.Si ii spune profu da auzi Roxana am vazut niste cd-uri la container. Da ea de acolo pai nu erau ale mele.Cum nu.Se asemanau exact cu cd-urile alea de muzica din urechile tale.
Sau profa de chimie ii spune tot la o colega ca cica ce-s cu farfuriile alea zburatoare de la tine din urecilaughing.
DSeci tragem o conlcuzie, De fapt imi plac cei din poza 2.Foarte dragutihappy.

| SweetCandy a răspuns:

2big grin sunt mult mai draguti, mai ales ca au tot felul de forme, culori si ii poti asorta:d aia rotunzi nu ma caracterizeazahappy

| Lorelai a răspuns:

Imi place sa port cercei ca cei din prima pozatongue

| asya a răspuns:

Desi risc a fi numita pitipoanca, aleg primii cercei. În general port cercei mai mari ca dimensiune.Am parul lung si de aceea mi se pliaza foarte frumos cu parul, cerceii lungi sau mari.Plus ca la gatul meu lung se potrivesc acest model de cercei.Sincera sa fiu nu am o pereche in cutia mea de bijuterii ca aceea ci am pe argintiu! Fiecare cu parerea lui.

| deea_1980 a răspuns:

2. Mi se par mai finuti, plus ca sunt genul meu.

| Xonia a răspuns:

AL 2-lea model

| NuConteazăCine a răspuns:

2 :) Pe mine nu ma avantajeaza primii cercei... eu port mai mult cercei lungi gen http://www.silverzone.ro/images/P/cercei-lungi-md_PM-01.jpg :P pentru ca am fata rotunda. Dar dintre aceste 2 perechi... prefer nr. 2.

| Ana a răspuns:

Eu nu port niciunul din genurile alea, port cercei de aur, dar nu rotile alea de car laughing mai finutiwinking

| medex3 a răspuns:

Ce sunt alea de la unu :o.Sunt oribile.Nu imi place nici doiul. dar e ok

| justagirlll a răspuns:

Eu as alege primul model, dar mai degraba din argint
motivul:1.imi plac
2.imi stau mai bine
3. cei sin a 2a poza au prea multe pietricele si par am de prost gust

:p

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Cercei ca nr unu am avut si eu dar nu mai port ca au iesit altii mai super sunt de acord cu tine nr 2 sunt frumosi eleganti.se poarta la moda cu playboy sunt cu un fel de cristale cred.si nu sunt scumpi. sper ca te-am ajutat

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! aman2 parechile sunt frumoase in felul lor dar si eu trag catre 2 ca sunt mai frumosi purtati decat verigile alea laughing

| Kqzu97 a răspuns:

1. Dar nu de aur, de argint si cei din a doua poza st draguti dar cu cei din prima poza iesi mai mult in evidenta si nu stiu se potrivesc mai mult la orice imbracaminte

| albastrel a răspuns:

Eu port cercei rotunzi, patrati, cu strasuri, colorati, negri, albi, mari, mici, lungi, scurti... depinde cu ce ma imbrac... Am o foarte mare colectie de cercei big grin. ultimele achizitii sunt in forma de buburuza si fermoarhee hee big grin

| liongirl a răspuns:

Buna!`happy
Pai, nu am forma fetei potrivita pentru primul fel de cercei si pe deasupra, nu stiu ce vad unele fete asa frumos la ei de-i cumpara si-i poarta.In fine...fiecare cu gusturile lui.
Eu sincer, as purta decat felul al doilea de cercei, deoarece frumusetea naturala chiar mi se vede si-mi evidentiaza trasaturile fetei.
Bye!`:*

| Mariinaa a răspuns:

Cu siguranta 2. se potrivesc cu stilul meuhappy

| Livianananana a răspuns:

Gen 1 sunt super daca ai parul lung ca sunt mai pari ceilalti se vad mai bine cu parul desprins si sunt fff draguti pentru. tine amandoi imi plac dar la scoala ne lasa cu 2cei rotunzi sunt draguti in club sau cu fetele la o iesire

| .... a răspuns:

Depinde cum ma imbrac si ce accesori mai am tongue

| Betty18 a răspuns:

Ambele genuri de cercei imi plac deoarece doar din acestia port rotunzi si din aia mici cu modele; aia mici ii port cand am parul prins, iar cei rotunzi, mari cand am parul desprins

succes

| nobody_9468 a răspuns:

Buna! Eu port orice, oricand.Am o multime, sunt "pasionata" de cercei, am de toate culorile de aceia mici si rotunzi, dar cei veriga nu prea imi plac, nu sunt genul care sa-i poarte.Prefer ccerceii colorati si lungi, in toate formele posibile;). Cei mici mi se par nesemnificativi, nu atrag atentia, nu sunt excentrici:P
http://www.shopmania.ro/......01148.html sau http://www.iuliabadita.ro/? p=270 in afara de aceia rosii si negrii, sunt prea exagerati.
http://www.bespecial.ro/Bijuterii/Cercei-Fantezie-195-p.html nu am mai vrut sa pun poza, dar uita-te ce superbi sunt:X

Bafta.

| Roberta00 a răspuns:

Pai sincer primele st pentru tiganci creolele st foarte demodate.Nici 2 nu cam st genul meu da mai merg cat de cat stiti voi sunt mai la modabig grin!

| SimonaMrr a răspuns:

Si eu tot modelu' 2 port mai mult pentru ca mereu gasesc cercei asa cu modele dragutse

iar cei cu modele Playboy sunt preferatsii mei

pentru ca ador iepurasu' playboy

winking

| imiplacemov a răspuns:

Prima varianta pentru ca ii prefer in general pe cei mai mari

| casy14channel a răspuns:

Imi plac mai mult gen 2 imi plac si primii da i-as purta doar la ceva ocazii mai speciale, gen 2 imi plac ca-s micuti si de mai multe genuri, modele, culori
deci, prefer stilul 2

| Rapperiţa a răspuns:

2 love struck

| cosmic_ray a răspuns:

Primii nu numai ca s-au demodat dar nu se "asorteaza" cu toate fetele. cei cu strasuri sunt mereu la moda si pot fi purtati la orice.
de asemenea pe mine ma dezgusta total cerceii de tabla la 3. 5 lei.sunt sigura ca ati vazut.adica sunt si modele dargute dar se aud zornaind ca niste tinichele.argintul nu se demodeaza niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ebiju.ro/......-0-img.jpg pur si simplu nu-mi plac cerceii in genul primilor.Pe cand cei din al doilea link, imi par mai finuti(chiar si cu playboy;))).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primii dar de argintlove struck