| Anna17789 a întrebat:

Pircing in buric, pro/contra
exista riscuri?

4 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Riscul principal este ca se poate infecta usor, trebuie sa il cureti de doua ori pe zi cu apa si sapun si eventual sa il dezinfectezi cu apa oxigenata, macar pana se vindeca complet. Inafara de asta exista si riscul de a contacta anumite boli daca intrumentele cu care se face pierce-ul nu sunt curatate corespunzator. Dureaza destul de mult pana se vindeca, uneori chiar si mai mult de un an, depinde de organism.
Imi fac si eu saptamana asta deci, evident, pro pentru ca arata genial laughing)

| Alexutza25 a răspuns:

Pro!
Am avut piercing în buric aproape un an, din păcate mi s-a astupat gaura, ca am scos cercelul o zi, dar am să mi-l fac din nou.
Riscurile ar fi că se poate infecta uşor, şi vindecarea lui durează mai mult. Poate dura între 2 şi 6 luni să se vindece,la alte persoane a durat şi un an întreg.
De durut nu doare aşa tare,cum zice toată lumea. Dacă ţi-l faci simţi o înţepătura,şi o sa te forţezi puţin, dar nu durează mai mult de un minut.
La început o să fie greu până te obişnuieşti, primele câteva zile poate nu o să poţi să dormi pe burtă.
Recomand să fie făcut pe timp de vară, fiindcă porţi mai puţine haine, şi nu ai şanse să ţi-l agăţi.
Chiar îmi lipseşte, făcea parte din mine şi acum că nu-l mai am mă simt ciudatlaughing

| Klews a răspuns:

Parerile mele:
Pro: Eu imi doresc un piercing, deoarece e dragut.Si imi sta foarte bine cu unul. Eu vreau Snakebite

| XxrobixX a răspuns:

Contra...si da, exista riscuri dar asta depinde de organism, daca organismul nu e obisnuit sau nu primeste "corpuri straine" se pot face infectii..si plus la unele fete nici nu le sta bine, asta este parerea mea!