| DarkShina5566 a întrebat:

Pt fete:ce folositi pentru a va epila mustata? Sincera sa fiu nu mi-am epilat niciodata aceasta zona pentru ca nu am avut nevoie dar acum am.

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Incearca ceara, merita. Nu doare chiar foarte tare, si te tine foarte mult.
Uite aici ceara buna, [ vezi ca se numesc Benzi pentru Fata. :) ] http://www.veet.ro/veet-ready-to-use-wax-strips-for-face.php. Asta e cea mai buna, costa 20 de lei. Sau Farmec-costa 10 lei.
Le gasesti in supermarket. Bafta :*.

7 răspunsuri:
| dutzy_2100 a răspuns:

Eu zic sa te duci la cosmetica. E cel mai sigur. Daca ceara nu ia chiar toate firicelele cosmeticiana are grija sa le ia cu penseta deci nu trebuie sa-ti faci griji ca vor ramane.

Sau a doua metoda ar fi benzi cu cea rece. Poti s-o faci acasa insa... prima data cand am facut eu asta, adica nu m-am mai dus la cosmetica si m-am facut singura, au aparut niste pete in zona aia ca si cum ar fi arsa pielea... abia intr'o saptamana s-a dus aceea urma pentru ca sa uscat pielea si apoi a cazut. In fine a fost groaznic, asa ca dupa parerea mea cel mai sigur e la cosmetica.

| AngelOnEarth a răspuns:

In loc sa o epilezi, de ce nu incerci sa decolorezi firicelele de par cu o crema sau pudra decoloratoare? Intreaba la o farmacie.

| Larisa7883 a răspuns:

Cu ceara e cel mai bine.

| DeEeA_2049 a răspuns:

Nu incerca cu benzi depilatoare de la Veet eu am incercat si merge, dar apoi firul a inceput sa creasca repede, gros si negru laughing)) Epileaza-te cu ceara normala. Cea pe care ti-o recomand e cea de la Plafar, dar daca nu, merge orice tip happy
Succes:*

| PanteraRozz a răspuns:

Poti folosi ceara : indeparteaza firicelele de la radacina si incetineste cresterea lor. Sau benzi depilatoare pentru fata happy

| Slow a răspuns:

Banda epilatoare sau epilator

Fii sigura ca o sa iti dea lacrimile :-s laughing

| ancapetruta2906 a răspuns:

Du-te la salon. e 5 lei sa-ti ia mustata sau daca vrei poti sa ti-o iei de acasa cu ceara traditionala:*