| ORGiGii_1610 a întrebat:

Puncte negre mari si urate? cum scap de ele?
imi ingrijesc tenul fb, ma demachiez mereu si nici un efect... ce folosesc... Ceva rapid si nici prea costos

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru punctele mici, negre de pe nas, exista plasturi din carbon "Pore strip-natural charcoal" care extrag punctele si deblocheaza porii--- 3 pliculete m-au costat 8 lei
Pentru cele mari, se foloseste metoda clasica : inmuiere prin expunere la abur urmata de extractia lor cu ajutorul unor tampoane sterile dupa o prealabila dezinfectie a zonei. Numai bine!

| bebelinnAa a răspuns:

Buna eu folosesc de la AVON clearskin dar cand ajungi la jumatatea tubului nu mai sunt asa multe buline ditralea de curatare deci nu este asa de bun...la inceput e foarte bun dar bilutele se duc si ramane acea creme care, dupa parerea mea nu are nici un efect asupra puctelor negre...Asa ca mai bine iti ei de la bioten(cred ca ai magazinul stavros la tine in oras.) iti poti lua de acolohappy.Si este de 10 ori mai bun
Sper ca te'am ajutat:*

| ioanaioana a răspuns:

Orice crema ai folosi nu o sa dea rezultatele asteptate, pentru ca mai intai trebuie sal scoti si debia dupa aia sa pui crema ca sa previi aparitia lor.Stiu cai scarbos si o sa te doara dar n-ai cum altfel.

| AmelyRain a răspuns:

Punctele negre pot fi scoase imediat cu o baie de aburi. Pui intr-o oala micuta niste apa si astepti sa fiarba. Apoi o iei de pe foc si te pui cu fata deasupra ei acoperindu-ti capul cu un prosop, astfel incat aburul sa vina direct pe fata ta. Stai cat suporti, si din cand in cand poti sa iti mai scoti fata ca sa respiri. Dupa vreo 5 - 10 minute, porii sunt deschisi asa te duci imediat la baie si te exfoliezi cu un scrub pentru fata, sau poti sa iti faci tu unul ( tarate, zahar, zalt de cafea, etc ) si te freci bine si cam asa ar trebui sa iasa majoritatea puctelor negre. Un produs bun este cel de la clean and clear ( facea reclama la el intr-o vreme, are un ambalaj albastru si e pentru puncte negre ). Bafta!

| laryyssaa a răspuns:

Incearca sa folosesti un produs de curatare special pentru puncte negre, si poate ca ar trbuii sa schimbi machiajul. incearca unele cu minerale care nu-ti ataca pielea ca cele normale.

| Any_2336 a răspuns:

AVON clearskin (sunt soua produse)cu unul te speli pe fata si cu celalalt te stergi dupa, daca nu, argila, apoi stai cu fata la aburi ( cel mai ieftin) Funda?winking bft