| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti tratamente pentru a scapa de pistrui?

3 răspunsuri:
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Eu am incercat crema de pistrui de la Farmec. Se vad unele diferente dupa vreo 2-3 saptamani, nu dispar cu totul, dar cel putin nu se inmultesc laughing Oricum cea mai sigura varianta ar fi dermatologul, dar si crema nu mi se pare inutila happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cremele de albire a pielii si cele care contin retinoizi sunt foarte bune pentru a scapa de pistrui. Problema este ca trebuie sa le folosesti permanent iar concomitent sa folosesti si cremele de fotoprotectie.
Exista si remedii naturiste, retete de masti faciale bazate pe : lapte, lamaie, coacaze sau castraveti, patrunjel.
Spre ex : fa suc natural de patrunjel, amesteca cu o cantitate egala de suc de lamaie, suc de coacaze si portocale dupa care pune lotiunea obtinuta in crema ta obisnuita si aplica peste pistrui de cateva ori pe saptamana. Succes!

| Cat a răspuns:

Exista diverse creme de albire care te pot ajuta, dar acestea ar trebui sa iti fie recomandate de un dermatolog, in urma unui control.