| anonim_4396 a întrebat:

Sal.In legatura cu aceasta masca : "• Masca de par cu ulei de masline- amesteca doua oua intregi si patru linguri de ulei de masline. Aplica uniform pe toata suprafata parului. Lasa compozitia sa actioneze 10 minute, dupa care clateste bine. Uleiul de masline iti va tonifia firul de par, impiedicând ruperea si caderea acestuia. Ouale iti vor hrani radacinile, intarindu-le."Trebuie aplicata pe parul uscat sau umed? Dupa ce-am spalat parul normal(cu sampon si balsam) sau trebuie sa fie parul uscat apoi aplic masca, apoi clatesc? Si dupa aia nu il spal? Doar il clatesc? Mersi:*

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Reteta este pentru DUPA ce ai spalat parul. Dar tu ai dreptate, dupa ce pui atata ulei in cap, acesta n-o sa ce curete doar cu apa de clatit! Asa ca mai bine pui intai masca si dupa aceea te speli cu sampon.Eu asa zic.Eu aveam o reteta cu o masca cu doar 2-3 picaturi de ulei +restul si acesta putea ramane pe firul de par ca sa-i dea stralucire.Si in vopselele de par cu ulei de masline (Garnier) masca din cutie se aplica dupa spalare si apoi numai se clateste!

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii un pic uda pe par, insa nu cred ca acest lucru conteaza foarte mult. Oricum trebuie sa te speli dupa aplicarea ei succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se aplica pe parul uscat si dupa aia il speli normal cu sampon si balsam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e ca parul sa fie umed cand aplici masca. Dupa ce ai lasat-o sa actioneze 10 minute, clatesti dupa care te speli pe cap(altfel ar ramane uleiul pe par)si nu e obligatoriu sa folosesti si balsam.