| kUuKii a întrebat:

Sal'Zzkiss

deci...eu am placa remington cu ceramica si teflon

cand imi indrept parul.nu sta drept mai mult de 1 ora-2
thinking

ce sa fac. helpppuppy dog eyes

dau fundoaiehee hee

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Poti folosi niste produse de aranjarea parului de ex - gel spray - fixativ, uite mai multe tipuri http://www.atshopping.ro/......search.php

| sensesDelight a răspuns:

Depinde de părul tău, dacă este creț tare atunci trebuie să apelezi la ceva mai eficient. Să știi totuși că cea mai bună placă este cea de la Remington cu ceramică.
Dacă ai părul neascultător și-așa, să știi că 160 de grade cum se zice că e maixmul recomandat la o placă nu e eficient. Eu îți recomand Remigton, 230 grade cu ceramică.
Ai grijă, înainte să-ți întinzi părul cu placa. nu uita să dai cu o soluție pentru protecție și-apoi să-l lași 2-3 minute să se usuce în păr, astfel nu o să ți se încrețească la loc imediat după ce se usucă. Eu folosesc soluție de la "Joico-Silk Result", și în general astea de la Joico sunt recomandate. Îți poți lua o astfel de soluție în funcție de părul tău.
Mai e ceva, ca să fii sigură că stă întins, ia o clămiță, un pieptăne și lasă câteva șuvițe libere, restul părului prinde-l sus. După ce piepteni șuvițele rămase, întinde-le cu placa. Apoi mai dă drumul la alte șuvițe și tot așa. Prin metoda asta te asiguri mai bine.
La sfârșit poți aplica puțin fixativ pe vârfuri, pentru că vârfurile sunt cele care de obicei se zbenguie după ceva timp de la întindere.
Și voila, privește-te în oglindă! laughing

| Nimic special a răspuns:

Dupa ce ti-l indrepti da`te cu fixativbig grin si sta mi multhappy.

| ladygaga a răspuns:

Daca ai un par cret/ondulat poti sa dai la mai multe grade. poate de asta nu se intinde asa bine.

Si dupa ce termini cu intinsul trebuie neaparat fixativ ca sa stea cat de cat...

Un sfat: nu mai folosii placa

| cornel a răspuns:

Poate nu e de calitate.sau ceva nu merge.sau poate ai tu parul cret si isi revinehee heehappy

| SHOKOrawr a răspuns:

Si eu am placa pe care o ai tu.eu am parul pana la umeri si e ondulat nici la mine nu tine mult... vroiam sa imi iau placa de ceramica fiindca avea o pr de-a mea si indrepta ff bine. dar am zis ca e mai bine cu dbla protectie...nu stiu ce sa zic nu e asa de buna dar mergeoh go on