| ILoveMyBed a întrebat:

Sall, m-am dat cu ulei de ricin pe gene si mia cazut in ochi, se poate intampla ceva grav?

5 răspunsuri:
| SimoDR a răspuns:

Nu, nu se va intampla nimic. Trebuie totusi sa te speli cu grija, sa clatesti ochiul daca poti. Uleiul de ricin se aplica pe gene in fiecare seara inainte de culcare, iar a doua zi de dimineata se spala cu grjia fata. Dupa circa o luna, vei remarca rezultatele uimitoare. Pentru usurinta, poti folosi o periuta de la o mascara mai veche pentru a aplica uleiul pe gene.

| Akuryo a răspuns:

Da, o sa iti creasta inca 2 perechi de ochilaughing
big hug nu o sa patesti nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu se va intampla nimic(ce exceptia senzatiei de usturime si de discomfort care poate dura chiar si 2-poate chiar 3 zile, in unele cazuri), dar e de preferat sa eviti astfel de incidente.Cand il aplici,alica-l doar pe gene,seara,inainte de culcare, cu ajutorul unei periute curate de rimel, fara a le incarca(astfel sansele sa curga in ochi vor scadea considerabil). Numai bine.

| missunderstood a răspuns:

Stai liniştită că nu se întâmplă nimic, am mai păţit şi eu asta.S-ar putea doar sa te usture puţin sau să simţi un oarecare disconfort, data viitoare când se mai întâmpla clăteşte bine cu apă si gata.
:*

| AstaMicăx3 a răspuns:

Buna! Acest ulei de ricin este folosit pentru cresterea parului din cate am auzit.Cauta pe wikipedia pentru ca acolo te vei informa mai bine despre aceasta substanta, si poti afla mult mai multe. Sper ca ti-am fost defolos :]