| AssoX a întrebat:

Sall TPU, cam cat costa o albire dentara?(dintii mei sunt ok dar vreau sa fie mult mai albi). Afecteaza gingiile sau ceva?

4 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Albirea e, ca si alte procedee nenaturale, o actiune cu potential agresiv. Nimeni nu te poate asigura cu exactitate, dar in principiu orice chimicala care nu a fost probata de decenii introduci in corp apar riscuri.
Vestea buna e ca din punct de vedere estetica albirea dintilor (mai ales la cei care au dinti normal) e o eroare.
Exista 64 de nuante de dinte sanatos si la fel de multe tonuri (la fel ca in filmul cu pricina). Toate sunt naturale si frumoase.
In natura nu exista la animale "alb" adica 100% alb. Ceeace vedem noi alb la idolii nostri sau pe pereti etc sunt variante ale albului curat murdarit cu nuante si tonuri de alb. Si asta nu ne impiedica sa ni se para frumoase.
Micile variatii de culoare care apar pe dinti iti dau farmecul personal si te fac special.
Uita-te la niste fotografii de cimpanzei care zimbesc, sau la cai. Poate acolo vezi un alb mai curat. dar nu vei vrea sa arati ca ei la chip :-)

| Betty12345678 a răspuns:

Nu iti recomand.

| Goddess23 a răspuns:

La albire dentara apar si unele efecte secundare ca sensibilizarea dintiilor si a gingiilor dar dupa tratament dispar aceste simptome. In ce priveste pretul e destul de maricel depinde de bugetul tau. Preturile difera de la clinica la clinica si de la oras la oras. Oricum e undeva de la 700 de RON in sus pentru ca presupune mai multe sedinte in functie de gradul de albire.

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute