| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU-isti si TPU-iste si TPU-neutri! am 14 ani M-am barbierit (ca sa accelerez cresterea barbii)am folosit aftar shave si nu am avut probleme, insa dupa ceva timp mi-au iesit niste cousuri rosii si pielea e cam aspra(mai aspra ca de obicei, eu si asa am pielea cam aspra) si cam rosie.M-am mai barbierit o data ca nu a crescut barba cum trebuie(mai bine totusi adica inainte sa ma barbieresc erau 3 fire de 7 feluri, acum sunt multe si de aceeasi marime)Insa s-a cam agravat, avand acum pielea si mai uscata si mai multe cosuri. e la simptomele astea credeti ca nu o sa am barba misto cand cresc? Adica nu imi trebuie acum barba, am vrut doar sa o indesesc pentru cand voi fi mare.

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

S-ar putea sa ai un ten care se irita usor. cere un sfat de la farmacie sau medicul de familie. cat despre barbierit sa stii ca nu este o regula ca dupa ce te razi iti va creste barba. barba se indeasa cu cat devii mai barbat. tine de masculinitate.

1 răspuns:
| crytical a răspuns:

Faza e ca dupa ce te barbieresti se foloseste after shave, ce ai folosit tu acolo e pentru oi dupa ce le tunzi.