| AlleSiAtat a întrebat:

Am ceva probleme legate de cearcane. In fiecare dimineata, cand ma trezesc sa merg la scoala, am niste cearcane ingrozitoare. Si se formeaza si acolo, pe unde e linia apei, la ochi (mai jos, evident).winking Cateodata ma dau cu crema de fata, insa o folosesc doar pentru improspatarea tenului. Aveti idee ce as putea face dimineata, in timp scurt, ca sa se vada cat de cat ok?
Mentionez ca nu cumpar fond de ten sau corector, sunt prea tanarabatting eyelashes sa ma machiez excesiv. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Seara, inainte de culcare, foloseste 2 pliculete de ceai de musetel/verde(dupa ce-au fost folosite), baga-le-n congelator cateva minute apoi stai cu ele pe ochi 15-20 minute. Fa asta in fiecare seara si vei vedea rezultate. O alta varianta e sa folosesti rondele de castravete crud in locul pliculetelor de ceai. Succes!

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.ziare.com/articole/cearcane+remedii+naturale
O seara buna:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de ricin seara inainte de culcare, exact pe unde sunt cearcanele.

| AlleSiAtat explică:

Va multumesc tuturor, voi incerca toate metodele si voi da fundita celei care m-a ajutat cel mai mult!