| WsTiger a întrebat:

Salut, am cumparat acum 2 zile un hanorac (polo ralph lauren) sa-i fac cadou unei persoane.
Are fermoarul (tragaciul acela) pe partea dreapta, e valabila faza cu fermoarul diferit in functie de sex la toate hainele?
Multumesc sper sa intelegeti la ce ma refer.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

La majoritatea hainelor cu fermoar detasabil cheita sta pe partea stanga a fermoarului/hainei atunci cand aceasta este deschisa. Daca sta pe dreapta atunci e model clar de dama, e chiar un fabricant care respecta la sange regula. Dar daca fermoarul nu este acoperit de material atunci croiala este unisex. In schimb daca fermoarul este acoperit de material si partea din stanga este peste cea din dreapta este model de barbati iar daca partea din dreapta este peste cea din stanga este model de dama. Sper ca ai inteles ideea.
Oricum hanoracul este un articol destul de unisex din principiu.

2 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

In principiu e un model de hanorac de dama. Dar nu prea se observa la fermoar, daca avea nasturi era mai vizibil.

| WsTiger explică:

P.S persoana e baiat happy