| Markoo253 a întrebat:

Salut, am o intrebare as vrea sa incep sa vand sneakers dar n am idee de site-uri daca ma poate ajuta cineva, cu niste sfaturi la ce sa ma astept. Multumesc

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"as vrea sa incep sa vand sneakers dar n am idee de site-uri"

dacă pe site-urile ale iți promovezi vânzarea, incepe si tu cu FB, olx,... E firesc

| blairelovesmusic a răspuns:

Poti sa vinzi sneakers pe Olx sau pe Vinted, sunt site-uri bune.

| Madalina7944 a răspuns:

Salut,

Pentru a incepte sa vinzi sneakers, va trebui sa iei in calcul mai multe aspecte:
1. piata: trebuie sa stii ce se cere pe piata, plus cum fluctueaza preturile. Vrei sa axezi pe sneakers in editii limitate cum sunt cei de aici https://myshoe.ro/ sau modele obisnuite pe care le gasesti si prin magazinele de specialitate?
2. informatia: de unde iti iei informatiile din acest domeniu: grupuri de Facebook, grupuri de discord, etc.
3. de unde cumperi marfa: sunt foarte multe site-uri din EU care au campanii de reduceri masive, de aici poti sa cumperi, daca este cerere pentru asa ceva, modelele populare. Daca te orientezi catre editiile limitate, atunci trebuie sa te inscrii la raffle-uri / boti.
4. buget: ce buget ai pentru a incepe afacerea?
5. forma legala: iti trebuie o firma (SRL, PFA), astfel incat sa nu te caute ANAF-ul.
6. daca doar vrei sa testezi apele, cum zicea un coleg mai sus, poti sa incepi sa vinzi pe FB, olx, vinted, sau alte platforme.