| Ionelarebela a întrebat:

Salut.am o mare problema. am parul lung si are foarte mult volum.nu-l pot lasa desfacut deoarece sta oribil. m-am gandit sa ma tund pentru ca doresc sa aiba alt aspect si sa nu mai aiba deloc volum. m-am gandit sa ma tund filat si sa-mi fac breton intr-o parte insa mi-e teama. as dori si eu sfaturi cum sa ma tund.va rog mult

Răspuns Câştigător
| anonimmmmm a răspuns:

Asculta sfatul meu caci vei vedea ca asa va fibig grinaca parul tau este lung si zici ca are mult volum inseamna ca daca te tunzi va avea si mai mult volum, deoarece el acum este lung si greu si parul se lasa in jos adica arata mai drept, dar daca te tunzi el o sa se faca mai usor si volumul o sa se mareasca si o sa se ridice mai in sus, mai bine cumpara de la magazin sunsilk mov(crema anti volum pe care trebuie sa o folosesti cind este parul muscat, dupa ce ti l-ai uscat)sau un ulei de par cu care sa te foloseti si cind e ud, si dupa ce t-il usuci.Intrebaba la magazine.La mine la fel era tare voluminos si nici placa nu ma ajuta dar m-am folosit o perioada cu sunsilk, si acum cu ulei si mereu se aseaza, dar (scuze ca am uitat sa-ti spun, daca iti faci breton el va sta si mai voluminos, cu cit este mai scurt parul cu atit este mai voluminos).

9 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Te duci la un salon mai scump si le spui sa iti mai ia din volum

| stweety10 a răspuns:

Sa te tunzi filat dar sa iti iei din volum si deloc din lungime nu exista. Sa stii ca are dreptate ingeras_micutz. Insa am folosit si eu crema de la sunsilk la mine nu a avut nici`un efect. Singurul sfat pe care as putea sa ti`l dau este cel pe care ti l`am scris mai jos, dar sa iti ia din volum si deloc din lungime nu prea merge big grin. Eu folosesc placa pentru ca si eu am volum si pe deasupra si par cret. Produsele de la Avon in nici`un caz nu`ti recomand. happy

| scumpik a răspuns:

Fetelor am uitat sa spun ca as vrea sa ma tund filat insa sa nu-mi iau decat din volum si deloc din lungime. tot asa va fi parul cu mai mult volum? este acelasi lucru? astept raspunsurile voastre cat mai repede pentru ca mai am o zi la dispozitie

| acris a răspuns:

Pey cred ca exista la magazine avon solutii care sa te ajute sa nu mai ai volum poate sampon un tratament. cred ca daca il intinzi cu placa ar merge dar sa nu folosesti zilnic pentru ca iti strici parul si placa cred ca dureaza cam 3 zile parul intins dar ai grija ca placa sa fie cu placi de ceramica sa tin pew par foarte mult depinde si de tipul firului de par succes

| Deea dYdY a răspuns:

Daca ti-l filezi vei capata mai mult volum si nu cred ca asta iti doresti...De ce nu il lasi mai creasca putin?

| Clauditza a răspuns:

Am avut exact aceiasi problema si m-am tuns in scari pana la umeri si l-am facut putin cret fara breton si a iesit super doar ca nu prea sta bine cand il prinzi iti vin niste suvite in fata dar in rest e super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor am uitat sa va spun ca vreau sa ma tund filat dar sa imi iau din volum si deloc din lungime. e cam acelasi lucru big grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor am uitat sa spun ca as vrea sa ma tund filat, sa imi iau din volum insa nu si din lungime. e acelasi lucru? tot cu mult volum va fi sau nu?

| tianka a răspuns:

Cumpara o placa si o sa fie foarte bine par drept si lung. Daca nu vrei, dupa ce speli parul, nu-l pieptana, ci lasa-l asa sa se usuce si va sta foarte bine pe spate si dat peste un umar.