| Alexandru_George_1997_E599 a întrebat:

As dori sa-mi creez un ghiul al familiei! Imi puteti da niste site-uri sau adrese ale unor bijutieri autorizati care m-ar putea ajuta.Sunt din botosani

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu cauta pe internet!
Meseriasii buni se cunosc in bresla, cei foarte buni se cunosc si international.

Sfatul meu este sa mergi in bijuteriile recunoscute din orasele mari si intereseaza-te acolo.

Insa ai in vedere ca, lucrarile artistice unicate au preturi unice, pe masura talentului si renumelui artistului, mult peste pretul materiei prime din care este facut!
Ca exemplu, o pictura celebra costa de mii de ori cat materialele folosite (panza, vopselele, pensula, rama, etc.).