| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa aflu cum sa slabesc la picioare, nu sunt grasa dar am picioarele grase, ce trebuie sa nu maninc, sau ce tip de exercitii sportive as trebuia sa fac?
Si mai am o intrebare cu ce crema sa ma dau pe picioare ca am pielea uscata si nu-i deloc neteda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru subtierea picioarelor, cel mai mult ajuta alergatul.20-30 de minute/zi, cu viteza medie, vor fi suficiente.Pentru rezultate foarte bune,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune,migdale, fistic, sau paine.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal, datorita uleiului).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara). Succes.
In cazul in care pielea de pe toata suprafata picioarelor este uscata,poti folosi o lotiune de corp hidratanta(Dove sau Nivea,de preferat).In cazul in care problemele sunt doar in cazul calcaielor,genunchilor si degetelor, poti folosi putina crema de galbenele.O alta varianta(indiferent de necesitate)ar fi uleiul de masline, sau uleiul de migdale dulci.

5 răspunsuri:
| fashiongirl97 a răspuns:

Daca ai picioare groase adica glezne groase.din cate stiu eu nu prea poti scapa de ele pentru ca asa e conformatia ta.am o prietena care a incercat sa scape la fel ca tine de ele dar nu a putut, afacut o gramada de sporturi, mananca sanatos dar tot degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Ar trebui sa faci multe exercitii pentru picioare, sa topai.
Daca ai crema cu aloe vera, sa te dai ca-i buna!big grin

| Alanda18 a răspuns:

Pai exercitiile pentru picioare sunt in general pilates. Ajuta mult, sa stii! Si exista si creme pentru inlaturarea celulitei. Te poti interesa la farmacie.
sper ca te-am putut ajutahappy

| yozuza97 a răspuns:

Alergare multa...da-te cu crema doina...fa alergare si ai grija ce mananci macare se pune unde vrea ea nu unde vrem noihee hee. succes:*