| missoana a întrebat:

ce machiaj(culoare) este mai potrivit/a pentru a scoate in evidenta ochii mici si caprui, mersi.ast rasp

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Culorile de verde si albastru ii scot in evidenta cel mai bine. Si culoarea maro e buna. Mai poti folosi si un tus negru doar sus, ii face sa para mai mari. happy

7 răspunsuri:
| LauraSpataru a răspuns:

Nuantele de verde si violet dau profunzime ochilor caprui. Si eu am ochii caprui, dar nu folosesc verde, pentru ca nu-l sufar. Dar folosesc foarte mult mov, roz si bejuri (chiar si maro, pentru un machiaj care sa "strige").

Daca mai vrei, ma multe sfaturi gasesti aici: http://femina.rol.ro/......erfect.htm

| i.love.me a răspuns:

Daca sunt mici, da'te cu creion alb pe pe pleoapa inferioara pentru a da aspect de ochi mai mari si cu creion negru daca vrei sa folosesti la make-up acolo unde sunt genele alea mici si cu rimel mult tot la fel sa para mai mari, si poti sa incerci asa smoky eyes, tot felul de modele. ti se potriveste orice culoare

| AdaIoana18 a răspuns:

Http://imgur.com/B3c8c.jpg scuze pentru imaginea anterioara acest machiaj este foarte swet.

| robyroby a răspuns:

Din cultura mea generala, la ochii caprui se poate folosi orice culoare.