| alex017 a întrebat:

cum as putea scapa de cosuri? mi-au aparut dintr-o data, mersi

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu le stoarce. Le vei baga inapoi in piele si vor aparea mai multe.

Si ca tratament poti folosi Ivatherm Akne-Syt sau Zineryt. Eu as alege prima varianta, le gasesti in farmacii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai Aloe de Vera rupe o frunza, despic-o in doua si unge-te cu sucul acela din frunza.
Un alt remediu ar fi sucul de lamaie sau feliile de castraveti.
Multa bafta!

| Gabiᅠ a răspuns:

De cosuri cam greu scapi dar incearca sa le dai cu iod. Sa n u le dai cu ceva care contine grasimi. Poti sa cumperi un sapun pe baza de glicerina tot fara grasimi.
Funda?

| AndreyBlackJack a răspuns:

Aoleu. Am incercat si eu sa scap de cosuri si am reusit, dar acum am fata plina de puncte negre. Incearca la sensiblu si cere o crema de cosuri.

| NesQuikk a răspuns:

Zynerit.winking

| GirltoxikTH a răspuns:

Buna! cred ca tie tia parut cosuri dintr-o data pentru ca esti la pubertate, si la unii baietii se manifesta mai tarziu si la unii chiar mai devreme dar foarte rar, si eu iti recomand de la gerovital plant din gama stop-acnee e cea mai buna e un tub mic cu pompita si in 3 zile sa zicem scapi de cosuri si nu costa foarte mult in jur de 9-10 lei si e si usor de aplicat il pui pe fata dupa de speli sau poti sal tii si peste noapte sper ca te-am ajutat succeess!