| AiDuTzA a întrebat:

Salutbig grin maine ma imbrac in pisicutalove struck(carnavalbig grin) si nu stiu cum sa ma machiezhappy nu vreau ceva stridenthappy rasp urgentkiss funditakisslove struck

Răspuns Câştigător
| MadutzaB a răspuns:

Poti folosi un fond de ten sau o baza de machiaj. Eventual perle pentru luminozitate pentru ten sa fii stralucitoare.Acum depinde ce culoare este costumul. Poti folosi ceva asortat adica de aceeasi culoare sau poti folosi alb si umbre de gri la coada ochiului pentru a scoate ochii in evidenta. Daca vrei mai multe detalii da-mi un mesaj pe privat si iti explic:*
Succes!

10 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Inspiră-te de aici http://www.google.ro/......tp?/images
Mari succese și petrecere cu zâmbet!

| Andrux a răspuns:

Eu iti recomand sa iti faci cu negru niste mustati.am avut si eu si da foarte bine.Si la nas(in varful nasului ) o bulina tot neagra, ca nasucul pisicii. Buzele intr-un fel nu prea strident.si la ochii chiar nu prea stiu.e alegerea ta. ceva simpluts.Dar mustatile si nasucul acela mi se par oarecum esentiale.

| MACookie02 a răspuns:

Ai putea sa-ti alungesti ochii c u un eyeliner negru(dar nu recomand daca ai ochii "lungi"), sa "pudrezi" sau poti sa folosesti o pensula ca sa aplici un fard auriu cu particulare de sclipici sau cum se numesc, sa-ti definesti sprancenele(dar sa nu le faci prea inchise daca esti cumva blonda) si un pic de blush roz ca sa fie acolohee hee Sper ca te-am ajutat.:*

| solumaam a răspuns:

Obligatoriu cateva mustacioare si un botic negru pe nas ...in rest este alegerea ta!

| Rooooooooooxi a răspuns:

Pai te poti machia mai simplu, mai mult alb cu negru de exemplu te poti da cu fard mai albicios de preferat alb si apoi sa-ti faci niste dungi negre la ochi ca culorile se vor amesteca si va iesi super tot asa poti aplica si in jos acum totul depinde de costum ca daca e alta cuuloare poti face acelasi lucru cu acea culoare
sper ca te-am ajutat
papa!

| Andreea114820 a răspuns:

Ai putea sa te imbraci dupa culoarea pisicutzei.o culoare mai deschisa dupa culoarea pisicutzei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emai simplu decat crezi tu, machiajul ochisori de pisica, si mergi la sigur.

| Petronela_6391 a răspuns:

Pai.poti sa-ti faci cu tus niste mustacioare.in dreptul gurii.sh la oki. putin rimel.iar cu fardu` joaca`te putin in noantze de negru sh culoarea costumului sau alb.si sa nu uiti de nelipsitu` blush:*:*:*sper sa-ti fie de ajutor:*:*:*