| costy335 a întrebat:

Salut grup! Stie cineva cateva "secrete" pentru un ten frumos?
Am tenul mixt cu pori dilatati si foarte gras in zona nasului si pe langa, sensibil si cu tendinta acneica, am incercat foarte multe creme de la cele mai bune brand-uri si ori ma înroseau ori îmi ieseau cosuri deci e ceva de groaza cu tenul meu, nu ii convine nimic e gras si se vede urat, orice sfat e bine venit. Multumesc si Dau funda!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O mască de față. Un albuș de ou, 1 lingură ulei de măsline extravirgin. o linguriță de miere. Amesteci bine. Aplici. Lași 15 minute. Speli cu apă călduță. Faci asta 4 săptămâni.

| Miruna333 a răspuns:

Buna. Nu face prostia sa iti pui mancare pe fata, mancarea se tine in farfurie, nu pe fata. Cel mai bine consulti un medic dermatolog. Incearca retinol pentru un ten impecabil, insa 2-3 luni te vei confrunta cu acnee grava, insa merita efortul.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Poți folosi un gel de curățare pentru ten gras de la cerave și sa folosesti niște seruri cu acid salicilic sau speciale pentru coșuri.
https://ladys.ro/program-afiliere-avantajos-ladys.php?affId=MMxdGAGg
Înscrie-te aici și găsești seruri bune pe care le poți comanda. Încearcă sa îți faci o rutina. In plus, când te stergi pe fata nu mai folosi prosop, folosește șervețele.