| MCA12 a întrebat:

Salut! Întrebare pentru băieți.
Am 17 ani și am o problemă. Am păr în zona intimă, vreau să mă rad cu aparatul, voi vă dați jos părul din zona intimă și cum procedați?
Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doua aparate de ras :

- Gillette Fusion Proglide și Gillette Fusion Proglide Power.

Gillette Fusion Proglide Power folosesc facial, ma bărbieresc.

Gillette Fusion Proglide folosesc inghinal cu rezervele uzate de la primul aparat.

Când uzez rezerva la aparatul pentru parul facial ( Gillette Fusion Proglide Power), pun alta nouă ( pentru ca am de rezervă), apoi capătul uzat îl pun la aparatul pe care îl folosesc doar inghinal. Cred ca am cea mai fericita "familie". Îți dai seama? Sa dau părul jos cu aparat Gillette. laughing

In rest folosesc săpun lichid, dau acolo asa sa faca spuma, dau cu aparatul, apoi clătesc. Nu am pățit sa ma irite, in schimb când creste parul înapoi mănâncă pielea ( câteodată) de vine sa rup chiloții de pe mine. laughing

Ținând cont că eu ma rad și la fund și din vorba aia "te mănâncă în c.r"? Asta chiar exista. Te mănâncă, încă cum. Si nu este de la viermișori. laughing

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu e un proces in care să ai nevoie de doctorat, totuși - dacă nu știi dar nu cred - vezi aici

https://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/epilare-cu-aparatul