| Andrei199114 a întrebat:

Salut ma consider o persoana urata si nu am incredere in mine ce as putea face?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In comparatie cu cine esti persoana urata?
Dar daca e invers, tu esti frumos si ceilalti sunt urati?

Eu n-am vazut si nici n-am auzit un om "normal".
In comparatie cu cine?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimic, trebuie sa te accepti asa cum esti, sau vrei sa ti faci operatii estetice? Se poartă.

| RAY a răspuns:

Pe ce baza afirmi asta?

| deeeaqq a răspuns:

Eu chiar nu vă înțeleg, ok?
Nu știu de ce unii dintre voi vă credeți urâți, deși nu sunteți. Anyway, nimeni nu este urât/ă. Fiecare este frumos/ frumoasă în felul ei.
Mno, gândește-te și tu că ești perfect în felul tău, nu știu ce să-ți spun.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Am avut si eu problema asta, prin câte bătăi am fost ziceam si eu ca arăt ca naiba da pe urmă am întrebat câteva persoane care au fost directe cu mine si mi-au spus clar ca nu e chiar asa ( ca as arăta ca dracu'). Oricum e o chestie de moral aici. Ai o fază proastă plus ca s-au făcut si nu știu ce studii care au arătat ca ceilalți oameni te vad cu 28-30% mai frumos decât te vezi tu.

| AlexCristi97 a răspuns:

Sunt pus sa repet iar "frumusetea e in ochii celui care priveste".
E cu doua taisuri asta. Odata frumusetea e subiectiva, tine de preferintele fiecarei fete, unele sunt atrase de fizicul unui baiat, altele de fata lui si altele de privirea lui. Pe de alta parte, o persoana urata in interior, rea, nu va putea vedea frumusetea.
In general o femeie vrea sa se simta iubita, apreciata si protejata in bratele tale, noi barbatii cred ca punem accent mai mare pe atractia fizica decat femeile.

| Ivy86 a răspuns:

Bun, pai atunci lucreza-ti corpul, mintea...si atitudinea.
Sunt foarte multi bărbați frumoși, corect, dar fetele preferă un băiat cu atitudinea potrivita, și dacă are și corpul lucrat... Pfff
Frumusețea pălește în timp.
Deci părerea mea e sa iti faci un abonament la sala.

| Arii2 a răspuns:

Citeste bloguri de dezvoltare personala.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriela_Urucu_1984 a răspuns:

Incearca sa nu te mai subestimezi... fiecare om are partile lui frumoase! Ce te face sa crezi asta? Uneori e mai dureros sa ai o fata frumoasa si un suflet urat!

| Snak1998 a răspuns:

Sa sti ca si eu te inteleg perfect. In fine, eu am persoane care mi-au confirmat ca sunt urat, dar sa trecem peste. Asa este firea omului, cauta mereu ceea ce arata mai bine, asa a fost din prima zi a lumii si asa va tot fi. Ideea e ca din aceasta cauza unii dintre noi raman complet pe dinafara, iar cei "frumosi" au tot ce li se cuvine, in o multime de cazuri mult peste. Ei pot sa vorbeasca cu oricine, lor li se acorda nu o sansa, ci pe toate. Si in foarte multe cazuri se intampla ca persoana aia sa arate diametral opus pe interior. Parerea mea sincera este ca lumea ar trebui sa constientizeze ca suntem cu totii oameni, sa poata accepta oricine putina "uratenie" pentru a cunoaste cat de cat o anumita persoana.
Si sunt sigur ca se observa ca am pus "frumusete" si "uratenie" in ghilimele, tocmai pentru ca eu personal nu inteleg aceste doua cuvinte. Mie de exemplu mi se pare frumoasa orice fata, si chiar daca nu ar fi asa, nu ar fi corect sa spun ceva rau doar pentru ca nu imi place mie cum arata. Pur si simplu m-as scuipa in oglinda. Si totusi, mai bine de 90% din populatia planetei nu gandeste ca mine, nu stiu de voi, dar eu nu cred sa dau vreodata de o persoana care sa ma aprecieze, din simplul fapt ca nu mi-ar acorda nici o sansa. Sau poate ca nu toti meritam sa fim fericiti, cine stie.
Oricum, am vrut doar sa scriu ce gandesc, si demult voiam sa spun ce am pe suflet, acum va trebui sa fac un cont nou. Salut!