| ErickaM a întrebat:

Poate nu am ales categoria potrivita dar totusi...Doresc sa imi fac un tatuaj, nu prea mare. Si as vrea sa stiu cam cat ma va costa?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Depinde de orasul in care il faci, de dotarea salonului respectiv, de tipul tatuajului (color ori B&W) sau marimea aleasa.
Te avertizez insa ca tatuajele sunt O MODA, si ca orice moda sunt trecatoare...
Tie iti plac tatuajele pe care le vezi pe bratele batranilor? Acele "sirene" parca desenate cu pixul (si cu stanga)? Ori "te iubesc Mary", sau "Gica + Lola"? Cam asa vei arata tu la 50-60 de ani pentru tinerii de atunci...
Daca actul de a te tatua prezinta o atat de mare importanta pentru tine, o atat de "mare" realizare, atunci alege macar un model mic, si pozitionat intr-o zona a corpului tau pe care sa nu fii nevoita s-o expui mereu privitorilor de la o anumita varsta...
Nota bene, unele cabinete practica tarife per centimetru patrat de desen, in principiu un tatuaj de marime medie te poate costa intre 100 si 400 ron. As fi vrut sa te coste 4.000 de ron...ca sa nu-l poti face, pentru ca daca te saturi de el il poti doar detesta, fara a-l putea si sterge. happy

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Sunt multe lucruri care influenteaza pretul de la salonul la care te duci, cat de mare vrei sa fie, unde sa fie pozitionat, cat de complicat e, daca e colorat, etc. Cel mai bine e sa te duci si tu la un salon si sa ceri niste preturi dar in principiu un tatuaj nici prea mare nici prea mic e undeva pe la 100-500lei( din cate stiu eu)

| deutSa a răspuns:

Depinde la cine te duci. Daca te duci la baietasi si vrei un tatuaj gen " love" scris pe deget sau la incheietura mainii, nu iti ia mai mult de 50 ron.Depinde de marimea lui, zona, timpul acordat tatuajului, pers care ti`l face, culoarea, cat de complicat este, etc. De unde esti?