| Helly1226 a întrebat:

Sunt baiat si vreau sa imi vopsesc parul castaniu(nu vreau permanent), o nuanta cat mai inchisa de aici http://www.papillon.ro/nuante.asp?ID=6&ID_detaliu=3, de preferat "Rock Violin" sau "R&B Chestnut". Culoarea naturala a parului meu este negru(brunet inchis), si este scurt. Mi-a spus cineva ca s-ar putea sa nu-mi iasa o culoare mai deschisa daca am parul negru si daca folosesc o vopsea nepermanenta. Este adevarat? Si alte sampoane nepermanente in afara de loncolor mai stiti? Nu ma pricep si as dori sa aflu parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| BlueBird05 a răspuns:

Nici o vopsea nu e permanenta. Pentru ca parul creste si parul care creste va avea culoare naturala si incet, incet, iti vei recupera culoarea naturala a parului. Nici eu nu cred ca iti va iesi, depinde ce vopsea alegi. O prietena era bruneta si a vrut sa se vopseasca roscata, a cuparat vopsea rosie si i-a iesit portocaliu. Acuma depinde ce alegi tu sa faci. Stii cum se spune: Incercarea moarte n-are!

1 răspuns:
| laptopnews a răspuns:

Nu cred! Daca parul e inchis... nu iti va iesi mai deschis, mai ales cu o vopsea semipermanenta! Cel mai bine intrebi la un salon! Succes!