| Andrei7447 a întrebat:

Salut, sunt invitat la majoratul unuia dintre prietenii mei si nu am nicio idee cum sa ma imbrac. M-ati putea ajuta cu niste sugestii?
Eu m-am gandit la o camasa alba pe care sa nu o bag in pantaloni, o pereche de blugi si niste pantofi. Ceva pareri?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde are loc majoratul!
Daca-i acasa, sau la vreun bar, crasma sau terasa, atunci o camasa draguta si blugii sunt ok.
Daca-i la un restaurant bun, elegant si cu prestanta, este indicat sa te imbraci costumul, sau sacou si pantalon clasic.

| untu a răspuns:

Ar fi bine sa te imbraci elegant cu o camasa alba curata, o cravata neagra si o haina si pantaloni negri de tip frac sau smoching, pantofi negri noi din piele! Mai trebuie sa fii si tuns, asta te va face o prezenta destul de atragatoare si placuta!

| OnePiece a răspuns:

Depinde de unde are loc majoratul.

Daca are loc la gratar sau la bar/terasa poti lasa camasa si imbraca un tricou sau un pulover. Daca e la restaurant... depinde daca e McDonald's sau unul de 5 stele.

| ArcasuMoldovan a răspuns:

Cred ca da, ar merge, dar sfatul meu ar fi sa te imbraci ca la o petrecere oarecare, gen niste blugi si o camasa colorata sau alba... Ma rog, bine ar fi sa te imbraci lejer, dar elegant.