| NexoliNu a întrebat:

Am auzit ca uleiul de ricin ajuta la cresterea parului si vreau sa stiu daca e adevarat si daca este cum il aplic pe par? Adica atunci cand ma spal pe cap imi dau cu ulei sau ma pot da si atunci cand e parul uscat?

Si daca tot am pus o intrebare despre par cum pot sa nu-l mai am cret? Trebuie sa tin un tratament?

Si ultima intrebare cum imi pot face parul asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres

Dau funda celui care raspunde la toate trei intrebari!

Răspuns Câştigător
| Hardsky1 a răspuns:

Decii uite asa se aplica eu am folosit si stiu :
Cumperi ulei de ricin de la farmacie si vitamina A
Le amesteci intr-un bol, dar nu pui foarte mult
Nu te uzi pe cap, pe parul uscat se aplica direct din bol uleiul combinat cu vitamina A masand usor parul
Stai cel putin 3-4 ore cu el in cap dupa clatesti parul, ca sa fi sigur ca s-a dus uleiul din par samponeaza-te bine de 2 ori
Iti face parul mai frumos si creste intr-adevar mai repede, salut

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dupa ce te speli cu sampon, aplici pe par ca o masca uleiul de ricin, dar el trebuie combinat cu ceva, nu simplu...
de ex. poti incerca 1 lingura ulei ricin, o lingura ulei masline, un ou, miere si vitamina A cateva picaturi. O sa iasa probabil o cantitate considerabila (depinde cat de lung e parul) dar il intinzi pe tot parul. Stai 30 min apoi speli obligatoriu inca o data cu sampon, eventual aplici balsam, cum esti obisnuita.
Pentru par cret, indreapta-l cu placa.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are rost, o sa te chinui sa dai jos uleiul cam 1 ora.Iti ungi parul degeaba, oricum nu vei vedea rezultatele din prima.

| Hardsky1 a răspuns:

APropo sa-ti faci parul asa mhm de indata ce esti cret il poti face cu placa, il lasi putin sa creasca...