| Hinbrad a întrebat:

Am si eu niste adidasi albi din piele intoarsa si nu stiu cum sa ii curat.Stiti cumva cum ii pot curata far sa pateasca ceva?

3 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

Dupa ce ii bagi la masina de spalat si ii speli, pe o carpa sau un burete pui clor si ii freci.si lasi asa cu putin clor pe ei, sa vezi ce albi sa fac.eu scoteam cu, clor pana si verdeata de pe tenesi albi.

| Muclees a răspuns:

Pielea intoarsa se curata cu creta (alba). Ii freci cu creta pe unde s-au murdarit sau unde vrei sa-i cureti si gata. Adidasi nu trebuie sa fie uzi, daca sunt uzi lasa-i sa se usuce si apoi ii dai cu creta.

| Muclees a răspuns:

Pielea intoarsa se curata cu creta (alba). Ii freci cu creta pe unde s-au murdarit sau unde vrei sa-i cureti si gata. Adidasi nu trebuie sa fie uzi, daca sunt uzi lasa-i sa se usuce si apoi ii dai cu creta. Sau se poate si cu o perie moale dar asta mai degraba daca au praf pe ei.