| valentin233 a întrebat:

As vrea sa cumpar o pereche de ghete de pe Okazii, dar mi-e putin teama deoarece cumpar pentru. prima data de pe acest site. Credeti ca as trebuii sa-mi fac griji?

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Site'ul e de incredere insa nu site'ul raspunde daca tie ti'a venit produsul pe care l'ai comandat stricat. Trebuie sa ai grija de la cine cumperi, ar trebui sa te informezi daca a mai comandat cineva de la el.

| Mihaela a răspuns:

Hei.
De ce ti-e frica? Sa nu-ti fie bune, sa nu fie rupte, sa nu trimita altceva? Pentru vreuna din problemele astea, sau altele de gen poti vorbi cu vanzatorul sa te lase sa verifici coletul la primire. Uita-te la calificativele celui care vinde ghetele, sa vezi daca sunt pozitive sau nu. Daca sunt pozitive, curaj! Daca nu, renunta!
Numai bine!

| ThinkAgain a răspuns:

Nu`ti fa griji
si eu am comandat o pereche de ochelary wayfarer si sunt superrr!

nu`ti fa grijihappy

| OnutsaXD a răspuns:

Eu am cumparat personal de doua ori de pe okazii si am fost foarte multumita, trebuie doar sa te uiti la calificativele vanzatorului (pozitive/neutre/negative) si pentru ce sunt date. Da.mi link-ul si poate imi dau seama daca merita.

| q12 a răspuns:

Daca e site oficial (www.exemplu.ro fara sa mai aiba altceva www.exemplu.weebly.com) daca incepe cu www. si se termina cu.ro fara nimic altceva atunci sa fi sigur ca nu trebuie sa-ti faci griji!

| RobertLuci a răspuns:

Nu cumpara ca am cumparat si eu o camera video si a mers sa fac o poza dupa am vrut sa o inchid si s-a inchis greu dar cand am vrut sa o pornesc nu a mai pornit si pe acest site nu iti da nici un fel de garantie si asta e problema si nici nu sunt seriosi vanzatorii

| EuSuntAnonima a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa iti fie teama. Eu am cumparat multe lucruri online si nu s-a intamplat nimic. big grin