| FaraNumeNuoah a întrebat:

Deci peste doua ore va trebui sa plec la o prietena, si eu eram obisnuita sa imi fac bretonul cu placa pentru ca e mai rebel si nusta drept. iar acum placa mea nu mai intinde nu stiu ce sa fac nu mai merge nu se incalzeste, spus mai clar: s-a dus in lumea placilor de par care nu mai intind.am o problema ca niciodata, sta cret si pur si simplu nu pot sa il fac nicicum sa stea, l'am facut cu apa si dupa cu feonul dar fara rezultat[am incercat de pe acum pentru ca imi dadea de banuit placahee hee]

Deci cum as putea sa fac bretonu' drept cat mai repede?laughing)

fundita mare si ciccionabig grin

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi nu-l poţi face drept. Eu zic să-ţi prinzi bretonul cu o clămiţă sus şi cumpără-ţi altă placă. Baftă!

| abcdefgh a răspuns:

Buna! Poti incerca asa : spala-ti parul cu apa si sampon, usucal si apol da l cu gel si piaptanal.Asa sigur va merge Ps Cu gel sau cu spuma (nu conteaza)!

| roxanaaa a răspuns:

Incearca si cu ondulatoru ' dar cu ondulatoru sal ti foarte putin doar asa 2 -3 ori.

si daca n`ai ondulator ai putea sa folosesti niste fixativ si sa dai cu el pe breton si dupa cu pieptanu.

| gabriellafan1vanessa a răspuns:

Nu mai da cu apa incearca doar cu feonul fara sa-ti fie parul und.si apropiel mai mult de parul tau.cam cum ar fi cu placa.