| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti spune cateva masti pentru tenul gras.

Răspuns Câştigător
| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Masca tratament cu mar!
Ai nevoie de un mar pe care il tai in felii si le fierbi in apa pana cand se inmoaie suficient pentru ca pulpa sa poata fi pasata. Adaugi o lingurita de zeama de lamaie si o lingurita de verdeturi uscate, cum ar fi patrunjel, salvie, menta, rozmarin, musetel sau ce altceva crezi ca s-ar potrivi, dupa care amesteci totul foarte bine.
Aplica produsul obtinut pe fata si clateste-te cu apa caldura dupa 5 minute. Aplica ulterior lotiunea tonica potrivita pentru tenul tau si o crema hidratanta pe baza de plante.

Masca tratament cu suc de morcovi!
Ai nevoie de o lingurita cu suc de morcovi, 1 lingurita cu miere, 10 picaturi cu zeama de lamaie si 1 lingurita de faina. Amesteca ingrdientele pana cand obtii o pasta pe care o intinzi pe fata si o lasi sa actioneze timp de 20 de minute. Clateste apoi fata cu apa rece si foloseste lotiune tonica si crema hidratanta.

Masca tratament cu castravete!
Ai nevoie de jumatate de castravete pe care il pisezi cu ajutorul unui blender. Intinzi piureul obtinut pe fata si il lasi sa actioenze timp de 15 minute, dupa care te clatesti cu apa rece. Ideal este sa folosesti ulterior o lotiune tonica pe baza de musetel, lamaie sau rozmarin.
Bafta!

1 răspuns: