| VeroZ a întrebat:

In urma cu ceva timp mi-am rupt un cos.Din acest cos a curs mult sange iar intr-un final m-am ales cu o coaja in locul cosului. Dupa 1 saptamana (astazi) mi-am rupt aceasta coaja. Acum, locul in care a fost coaja arata ca un crater.Este cumva temporar? Daca nu este temporar cum as putea scapa de acest "crater"de pe obraz?

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Este o chestie temporara, nu te alarma. Peste ceva timp o sa iti treaca, important e sa te tii cat mai curata zona si ferita de mizerie. Daca suporti durerea, poti sa te dai si cu spirt. Spirtul are efect bactericid si usuca rana.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu poate fi un,, cos", ci o excrescenta sau o,, alunita"! Mergi sa te consulte un medic dermatolog!

| AwareSty a răspuns:

Aceasta chestie este temporară! Daca vrei sa dispară mai repede poti să dai cu spirt si cu tetraciclina atb (unsoare tub)