| TPULion a întrebat:

Nu prea ma pricep in felul de a explica frizerului in a ma tunde exact cum vreau eu, desigur, referitor la tipurile de frizuri mai softisticate. Daca ati putea voi sa ma ajutati in a ii explica exact ceea ce vreau, momentan sunt tuns in genul asta >= http://www.menshairstyletrends.com/......n-top.jpg, doar ca parul din parti este mai mare decat in poza. Initial eu ii spun ca vreau 1 in spate si in parti, din volum pierdut pentru ca am un vartej destul de enervant la spate, iar din fata cam 1-2 degete. Acum vreau sa ma tund in gen V, dar nu este neaparat, vreau sa numai fiu luat din volum asa mult, dar probabil ca daca nu aduc vorba de volum probabil ca o sa se vada urat acel vartej, si firele ce sunt in plus si se duc in alta parte nu vor mai fi luate? Ideea e ca daca ii spun sa imi ia din volum pierdut, se va vedea in genul asta in parti http://i.imgur.com/pmxcOKQ.jpg, doar ca eu vreau sa se vada mai mult volumul si mai putin in parti exact asa in parti. >- http://www.mens-hairstyle.com/......26x300.jpg

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

De ce să te tunzi ca un cocalar, ras pe părți și restul părului gâdilându-ți nările, când te poți tunde ca un om normal? Acum sigur o să-mi sari în cap că de ce mă bag că nu știu ce. Chill, man, și eu am avut o perioadă în care mă freca rău la icre să mă vopsesc și să mă tund nu știu cum, ajunsesem să schimb culorile părului săptămânal, arătam ca un papagal. Vremurile se schimbă, moda de căcat văd că se menține în continuare.

| Florentina9210 a răspuns:

Eu de obicei cand merg la un salon, ii pun poza cu tunsoarea favorita in fata si ii indic faptul ca asta doresc.
Fara prea multe discutii.

| Idkidk a răspuns:

Poţi să-i arăţi pozele ca să se inspire.

| NH4OH a răspuns:

Pur și simplu spune-i că vrei mai mult tuns pe părți fără trecerea ușoară. Eventual, arată-i poza, e cea mai explicativă. Altceva, n-ai ce să-i faci frizerului.