| CosminGabriel2000 a întrebat:

Sunt băiat, aș vrea să știu și eu cum aș putea adăuga părului meu mai multă "mișcare", știți voi atunci când te miști, să se miște și el sau când bagi mâna în păr să se poată și el muta din loc (sta băț ), deoarece am un păr aspru, des, puțin ondulat și o lungime de aprox 6-7 cm. Folosesc balsam cei drept, intr-adevar îmi face părul puțin mai moale la atingere(preț de câteva ore și după...R.I.P), dar el tot neavând "mișcare". Dacă imi puteți da un mic sfat va-ș mulțumi cu o fundă, mulțumesc!

1 răspuns:
| Moonset a răspuns:

Vorbesti despre flexibilitate. Ce-i drept, acum vad doar tipi cu parul plin de gel, fixativ etc. Pentru a avea un par moale si flexibil iti recomand in continuare balsamul dar poti sa iti faci si un tratament simplu cu maioneza, ulei fierbinte etc. Si nu uita sa il feresti de caldura artificiala (feon, placa). Sper ca te-am ajutat!