| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si parul mare. Cand sunt tuns scurt nu am parul cret, problema e cand creste. Nu m-am mai tuns de un an (vreau sa am parul pana la umar) si in partea de sus este ondulat si frumos, dar pe parti este cret cret cret, si il urasc, este total CRET. si ma gandesc ca nu o sa il pot lasa pana la umeri, deoarece asta de pe parti o sa creasca in lateral, de parca as fi bagat degetele in priza, acum e un pic peste ureche si asa tinde sa creasca, de parca a fi bagat in priza. ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar 2 variante: ori il tunzi, ori il strangi in coada!

| FaraNumePls a răspuns:

Strangel în coadă sau dacă vrei poți să îl tunzi

| Horologer a răspuns:

Il poti indrepta cu placa zic eu sau il tunzi de unde incepe sa fie cret. Daca nu vrei sa folosesti placa iti voi lasa un link mai jos pentru niste pasi care sa ii urmezi si...o sa dureze mai mult timp, dar in final parul tau o sa fie "lins"
http://www.totuldespremame.ro/......fara-placa

| batcuffs a răspuns:

Sa te tunzi in asa fel pe parti incat sa iti stea bine, si restul il lasi lung. Pt codita de ex.
Eu cam asa fac cand imi mai creste. Si imi sta chiar ok, si eu am parul foarte cred. laughing)