| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva ce sa fac sa slabesc? sunt disperata nu sunt foarte plinuta, am cateva kg in plus, am incercat sa nu mai mananc paine, sa merg cu bicicleta dar nici un rezultat, ce imi recomandati? dieta in adevaratul sens al cuvantului nu asa vrea sa tin am foarte mult de invatat mai am probleme si cu calciu, nu stiu ce sa fac, ce sa beau pentru a slabi? sau? plss help

8 răspunsuri:
| cristina_5333 a răspuns:

Cel mai simplu mod de a slabi e sa te infometezi, sa mananci de 4-5 ori pe zi foarte putin, doar gustari, un biscuite etc eu am incercat si a mers

| T4ny4 a răspuns:

Nu te lua dupa idioata de "cristina".Cum sa va infometati mah? Evita zaharul, nu painea! Bea sucuri fara zahar, incearca sa mananci mai mult fructe decat dulciuri.Jogging-ul ajuta la slabit, nu bicicleta.Bicicleta ajuta la dezvoltarea muschilor, la rezistenta.

| HaHa_8983 a răspuns:

Incearca sa nu te infometezi. Cred ca adevarata problema sunt dulciurile(la mine asa este). Daca asta e problema incearca sa nu mai mananci foarte multe. Nu manca nimic dupa ora 8 seara si incearca sa iti faci abonament la o sala de fittnes. Te va ajuta.

| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte, alune, migdale sau fistic.De asemenea, nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie(are si ea rostul ei), ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare pe zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes. Funda? te rog frumos

| andrei234 a răspuns:

Citeste cateva articole de aici www.dietadeslabit.com - ai sa-ti dai seama ce trebuie sa faci.

| CandTrandafiriiMor a răspuns:

Pai` mananca dimineata ca nu se pune.
si apoi in timpul zilei nu iti va mai fi chiar asa de foame.
Si evita sa mananci dupa 6
. Dar nu te infometaa! Infometarea nu este o solutie, deoarece cand o sa incepi sa mananci normal se va depune pe solduri. burta
Sper ca te-am ajutat

| Eco a răspuns:

Incercati dieta Montignac! Este perfecta atat pentru cele care vor sa slabeasca cat si pentru cele care vor sa se mentina si sa manance sanatos. Gasiti meniuri si retete pe http://femeiladieta.blogspot.com

| MaRdAr3 a răspuns:

Te pot ajuta cu slabitul fara sa devii mai anemica dar nu pot sa-ti spun pe blog daca vrei ma poti contacta la jitcatatiana@yahoo.com