| DomnishoaraTPU a întrebat:

Vine vara şi am nişte nişte întrebări.
1.Cum pot scăpa de coşuri?
Uleiuri, tratamente?
2.Am părul gras şi fin.
Ce şampon pot folosi?
3.Cum pot slăbi?
Am auzit că carnea de peşte şi fructele nu prea dulci (gen mere, pere, cireşe) sunt alimente.
Şi că sportul ajută la slăbi.
Aş dori o dietă sănătoasă (cum sunt acelea de pe csid.ro).
Ofer fundă celui mai bun răspuns+voturi!

2 răspunsuri:
| Thisisnotme a răspuns:

Buna!
Cred ca te pot ajuta!
1.pentru cosuri iti recomand masca de fata cu argila de la aslavital cu 10 pliculete nu ti le face sa dispara dar ti le mai trage pe mine m-a ajutat mult
2.Pentru par iti recomand uleiul de par cu petroleum de la gerovital si sampotul de la swarzof (sau cum se scrie)shauma se numeste cel maro
3.eu urmez o dieta cu piept de pui la gratar cu piure si salata si o chifla maxim de paine si dupa 6 nu mananc decat fructe daca mi se face foame.
Sper ca te-am ajutat!

| Alexandracc1234 a răspuns:

Deci 1. Cele mai bune tratamente pe care le-am folosit eu au fost ori uleiul de cocos presat la rece ori cremele de la bioderma care actioneaza foarte bine.
2. Eu folosesc samponul Clear care imi face parul sa nu se mai unga vreo 4-5 zile.
3. Ca sa poti slabi trebuie sa elimini tot ce este dulce, saratele, prajituri, fast-food, cofetarie, zahar, si sa mananci multe legume si fructe si nu in mare proportie carne dar sa fie slaba. Si evident trebuie sa faci sport pentru ca degeaba te chinui cu dieta daca nu faci sport.