| TrafiKCuJelEuCoLoraT a întrebat:

Vreau niste exerciti pentru un abdomen plat. Nu mananc prajeli, dulciuri, produse de patiserie, alerg cate 15 minute zilnic si fac sala de 3 ori pe saptamana. Ce as mai putea face?

6 răspunsuri:
| Allkin a răspuns:

Odihna multa, pune accent pe abdomen la sala.Incepi cu abdomene simple dupa care le faci cu 5-10 kg in brate.cresti greutatea si efortul.rezultatele se vad foarte tarziu la abdomen.cu putin efort vei reusii sa construiesti abdomenul la care visezi.Bafta

| helpu a răspuns:

Fa crunch cu mainile pe genunchi...ridicari ale picioarelor la 90 de grade. abdomene normale. ridicari ale genunchilor la piep...ridici picioarele la 45 de grade si le tii 1 minut. Sunt mai multe genuri de abdomene happy Bafta!

| Smokaraieee a răspuns:

Piramida abdomenului fa frate...adica gen :
Abdomene 20 buc - normale
Abdomene 19 buc - stanga
Abdomene 18 buc - dreapta
Abdomene 17 buc -45 de grade
Si asa mai departe...asta fara oprire ...crede-ma in 2 saptamani faci rana la femei in frunte happy! salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pilates - exercitii care folosesc o metoda inventata de Joseph Pilates.
Functia principala este de a intari abdomenul si fesele in acelasi timp aducand o crestere in flexibilitate astfel aducand imbunatatiri in postura corpului.Aceste exercitii implica concentrarea si coordonarea respiratiei si miscarilor, cea ce ajuta la un echilibru intre minte si corp.
Pilates sunt excelente pentru oricine vrea sa-si tonifice abdomenul pentru ca sunt concepute sa lucreze tot corpul.Si cum am mai spus de atatea ori pe acest site, nu exista posibilitatea de a slabi doar intr-o zona a corpului, nu poti avea un abdomen frumos tonificat pana nu incepi sa lucrezi pentru a slabi pe tot corpul.
Spre deosebire de alte programe de fitness, exercitiile Pilates nu se bazeaza pe principiul "cu cat mai mult, cu atat mai bine". Se concentreaza in schimb pe repetari limitate pentru fiecare exercitiu, dar calitate a fiecarei miscari.
Deci in loc sa faceti 50 de de ridicari de picioare, s-ar putea sa faceti doar 10-12.Un numar mai mic de repetari este important pentru ca nu obosesti asa usor si poti sa te concentrezi asupra calitatii fiecarei miscari in loc sa te gandesti doar la a termina cele 50 de repetari.
Detalii pe: http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-pilates-video.html