| Gorky a întrebat:

Salutare! Această întrebare este pentru cei care sunt frizeri sau care sunt cunoscători despre frizuri, etc. Mă gândeam zilele trecute să mi schimb haircut-ul(freza). Eu de aproape un an ma tund low fade și m-am saturat de această freză. Vreau să mi sugerați diferite haircut uri ce imi pot aduce mie o schimbare "radicală". Daca va întrebați, forma mea a feței este ovală.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Astfel de sfaturi le primesti la un salon profi.Alegerea tunsorii trebuie sa fie si in functie de modul in care esti dispus sa o intretii zilnic, de textura parului etc.Deci nu doar forma fetei conteaza. Daca esti baiat poti sa experimentezi cum doresti, chiar te incurajez sa faci asta, deoarece parul creste oricum destul de repede la loc.Have fun!

| OxyAliA a răspuns:

Dacă vrei să îți schimbi tunsoarea, ai câteva idei lăsate aici :

1. Undercut: Un undercut este un stil popular și versatil pentru bărbați. Părul este tuns scurt pe laterale și spate, în timp ce partea de sus poate fi lăsată mai lungă și stilată în diferite moduri.

2. Pompadour: Un pompadour este un stil clasic și elegant pentru bărbați. Părul este tuns scurt pe laterale, iar partea de sus este lăsată mai lungă și stilată în formă de coc sau ondulată în față.

3. Quiff: Un quiff este un stil modern și îndrăzneț. Părul este tuns scurt pe laterale, iar partea de sus este lăsată mai lungă și stilată într-o formă înaltă și texturată.

4. Buzz cut: Dacă vrei o schimbare radicală și un stil foarte scurt, poți opta pentru un buzz cut. Este un stil simplu și ușor de întreținut, în care părul este tuns foarte scurt în întreaga zonă a capului.

Acestea sunt doar câteva idei, dar recomandarea mea este să consulți un frizer profesionist care să te ajute să găsești freza perfectă pentru tine.

Un frizer experimentat poate lua în considerare și alți factori, precum textura părului și stilul personal, pentru a crea un look potrivit.