| Rares13121999 a întrebat:

Am o problema cu parul. Vreau sa imi fac tot felul de freze,dar parul meu este foarte tare si orice/oricat gel / fixativ as pune nu vrea nici cum sa stea(o data am pus o combinatie intre gel si fixativ si am format un lipici, a stat 2-3 minute si a inceput usor, usor sa se ridice cate un fir) problema mea nu este sa il fac sa stea in sus. Eu vreau sa il fac sa stea in jos sau intro parte, dar nu pot sa ii schimb nicicum pozitia. Vreau sa il fac lipit de cap in laterale pentru ca sta ridicat si daca il las sa creasca 2-3 cm imi face capul sa para foaaarte mare.De aceea merg foarte des la frizer si ma tund cu nr 1 sau mai putin.
(precizez si ca sunt baiat)
DAU FUNDA SI MULTUMESC DIN SUFLET CELUI CARE IMI DA SOLUTIA SALVATOARE!

5 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Foloseste spuma pe parul ud!
Si se potoleste

| perladunarii a răspuns:

Poti incerca cu o placa de intins parul, vezi ce se intampla, iti ies frezele sau nu!

| Iamnotme a răspuns:

Daca e tare, cauta un sampon sau balsam sa ti-l faca mai moale si matasos laughing

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Vrei sa ti-l fac un fel de Liviu Varciu acum 10 ani? laughing ..Incearca sa te tunzi periuta, poate ti se va regenera parul big grin

| CristinaMariaGG a răspuns:

Incearca un balsam de par. poate il face mai moale sau diferite produse. Daca nu merge tunde-te mereu altcevanu ai ce sa faci.