| Catenstein a întrebat:

Se apropie banchetul si eu sunt o persoana careia ii place sa se pregateasca din timp si nu stiu ce machiaj mi-s-ar potrivi:
Am ochii albastrii
Sunt satena deschis(parul)
Sunt destule detaliile pentru a ma ajuta?
Ce culoare de fard sa folosesc pentru ochii albastrii asta ma >intereseazahappy:"

Răspuns Câştigător
| katy001_2743 a răspuns:

Pai ai putea sa incerci urmatoarele pentru ochii tai albastrii
P.S.Pentru ochii deschishi la culoare trebuie mai mult fard de culoare asimilara a ochilor

deci culorile:

1.albastru-marin
2.turcoaz
3.albastru-cobalt
4.verde smarald(e o optiune)
5.verde fistic
6.bleu
7.bleu ciel(intre bleu si bleu ciel este o asemanare dar nu sunt aceleasi culori)
8.bleu marine
9.bleu azur
10.verde albastrui

Acestea sunt unele dintre culori... sper sa-ti placa si succes la banchet

~Fundita~?

2 răspunsuri:
| glamvintage a răspuns:

Anul acesta, in trend, este machiajul nude, adica 0 culori pe pleoape si must-have-ul sunt genele false.
Eu iti recomand asa:

* demachiere;
* curatare demachiant cu ce te speli tu pe fata, in mod obisnuit;
* toner-aplicat prin tamponare, NU STERS, il lasi sa intre in piele(inchide porii, lumineaza tenul)
* o crema hidratanta;
* fond de ten;
corector si anticearcan daca e nevoie;
* pudra, numai pe pleoape si in zonele seboreice, daca ai.
* aplica genele false si eventual un contul cu tus;
* blush +/- iluminator;
* gloss clear;
Si esti fresh, hot si gata de party.
Daca vrei sa uimesti, pune-ti o steluta adeziva pe unul din pometiwinking

Distractie placuta!