| RalucutzaX a întrebat:

Se poarta ochelari de vedere?

8 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Daca ai probleme de vedere da, dar cred ca ai in vedere daca-s la moda.În general, Există multe tipuri de ochelari. În funcţie de materialul de cadru, ele pot fi clasificate în metal, plastic, titan, amestecuri de materiale, metal de memorie sau altele. În funcţie de forma de cadru, ele pot fi clasificate într-o imagine completă, semi-fără ramă, fără ramă, primăvară balama, etc. În ceea ce priveşte culoarea, ele pot fi împărţite în ochelari negru, ochelari roşu, ochelari de argint şi aşa mai departe. Potrivit gen de purtatori, ele pot fi clasificate în pahare pentru bărbaţi, femei ochelari şi ochelari unisex. În aceste grupuri de, ochelari doamne sunt produse calde în piaţă.

ochelari Doamnelor combina atât de moda şi practicabilitatea. În zilele noastre, ochelari de vedere, nu sunt doar pentru funcţia de a vedea lucrurile în mod clar. Moda este unul dintre cei mai importanţi factori care urmează să fie luate în considerare atunci când oamenii sunt selectarea ochelari. Ele sunt utilizate pe scară largă ca accesorii de moda. Deci, pentru aceşti clienţi, proiectează şi stiluri de ochelari ar trebui să fie up-to-data şi satisface gustul lor arătând personale si eleganta. În consecinţă, ochelari doamnelor special fabricat pentru cei care poartă modă de sex feminin sunt unele dintre cele mai bune opţiuni. Ce e mai mult, pentru ca aceste doamne cu erori viziune, ochi purta special fabricat pentru ei pot juca rolul ideal în remedierea tuturor problemelor curabile ochi.

Apoi culorile ochelari de femei sunt foarte semnificative. Culoarea este elementul cel mai important evident de a face lumea minunată şi diverse- Acest lucru poate fi bine reflectate în domeniul modei. selecţii mari de culoare sunt puncte foarte importante pentru alegerea. Pentru un anumit grad, purtatori femeile sunt mai sensibile la şi interesate în culori- Acest lucru poate explica de ce şi mai multe opţiuni de culoare sunt disponibile în ochelari doamnelor. Unele dintre culorile cele mai utilizate pe scară largă în aceste uzură ochi includ, roşu, roz, purpuriu, trandafir, de argint, verde şi aşa mai departe. Asta este, în principal, deoarece acestea pot demonstra personalitatea purtatori.Decei sper ca mai inteles, adica deepinde ce model de ochelari ai in vedere. Si deepinde care te prind mai bine.
Dar in general la moda sunt urmatoarele modele :
http://www.rameochelari.com/levis-ls-3510-a0h9.html
http://www.okazii.ro/......rente.html

| push2gl a răspuns:

Nu-i la alegere, sunt buni pentru sanatate oricum toti ajung sa poarte mai devreme sau mai tarziu, oricum sunt si modele cu rama foarte frumoasa

| EllaEllii a răspuns:

Daca ai probleme cu ochii trebuie sa ii porti. Daca nu ai ai funtea avea probleme cu ochii.

| KarmaChameleon a răspuns:

Dacă ai nevoie de ei, trebuie neapărat să-i porţi ca să nu ai probleme in viitor.Să nu te simţi complexată de faptul că trebuie să porţi ochelari de vedere deoarece multe persoane îi poartă şi arată bine. Poţi alege nişte ochelari micuţi si finuţi care să te avantajeze.Numai binehappy

| Daiana_4041 a răspuns:

Nu,sunt urati si nu se poarta daca ai probleme cu vederea iti recomand lentile

| Hiroko a răspuns:

Ochelarii de vedere nu-i potri pentru ca sunt la moda. ochelarii de vedere ii potri pentru ca nu vezi straight face

| TheSundărSitaara a răspuns:

Da, se poarta, din cate stiu eu.
Insa, unii pot percepe aceasta 'schimbare', ca fiind, o 'fita'.
Si eu port ochelari de vedere, dar nu pentru ca asa vreau eu, ci pentru c-am nevoie. Mie nu mi-au placut niciodata ochelarii de vedere, si n-o sa-nceapa sa-mi placa.

Succes!happy

| anamariacornea10 a răspuns:

Daca ai pb cu ochi