| XYZsnick a întrebat:

Site-ul asta este de incredere?: http://www.lightinthebox.com/
preturile sunt alarmat de mici

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Se pare ca da. Este o firma mare, cu o piata larga de desfacere. Ai fi surprinsa sa descoperi ca in Europa sau in UK de exemplu cumperi haine da la Primark, Top Shop mai ieftin decat in Romanian insa asa este. Sa nu mai amintesc de reducerile de sezon si discounturi la lichidari de stocuri. La fel sunt Outlet-urile unde marfa care nu mai este de sezon are niste preturi incredibil de mici ( termen aberant folosit in Romania pe alocuri in vitrinele magazinelor second hand happy unde vezi scris Outlet)
Plata pe acest site este securizata/verificata de catre Verizon (da click pe https dupa ce alegi un produs si alegi sa platesti (proceed to checkout)), transportul asigurat de firme consacrate (vezi la subsolul paginii siglele).
Ai posibilitatea sa returnezi produsele in 30 de zile. Si nu as crede ca cineva ar investi sume mari de bani pe un site atat de bine gandit si pus la punct daca nu ar fi serios. Pare proferional din start.
Eu zic sa incepi cu unul doua produse pentru inceput. Partea nasoala este ca tu vei plati transportul daca returnezi un produs fie ca e defect fie ca vrei sa-l schimbi.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Multe din hainele astea le gasesti si pe ebay la preturi asemanatoare, deci ma gandesc ca sunt tot de la chinezi

| Xpressurself a răspuns:

Sunt insa si plangeri ca de obicei, sper sa intelegi engleza.

https://www.youtube.com/watch?v=xBxGhSqmrnQ

La comentarii unele fete se plang altele sustin ca sunt absolut multumite de calitate. Tipa din video dupa parerea mea vrea cam multe, firma si-a aratat interesul sa o ajute. Sa nu uitam ca femeile sunt greu de multumit si firmele de prestigiu fac tot ce este posibil sa isi multumeasca clientela.