| Roșiuță a întrebat:

Site-ul elefant.ro are produse originale? Indeosebi ceasuri.

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Magazinele și platformele de cumpărături online mari, cum este și cel menționat de tine, nu își permit să neglijeze calitatea produselor sau să prezinte informații false despre acestea.

Inducerea în eroare a clienților, de exemplu să scrie că un produs este original și acesta să nu fie, va fi identificat și sesizat foarte repede tocmai pentru că există un număr mare de cumpărători. Având popularitate, aceștia își pot pierde foarte ușor din imaginea pe care au creat-o și încrederea construită cu cei care cumpără.

De aceea, magazinele mari și cunoscute nu riscă să facă astfel de lucruri, tocmai pentru că ar avea mult de pierdut.

În plus, poți verifica Politica de retur a acestora, și să te informezi de posibilitatea de a da înapoi produsul sau a face o sesizare în cazul în care produsul nu corespunde cu ceea ce ai comandat.

În general, când vine vorba despre orice magazin online sau fizic, vinderea unui produs care este diferit de prezentarea acestuia este o încălcare a legii, poate fi sesizată și sancționată de către autorități.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am un ceas de la fossil luat de la ei și am primit inclusiv certificat de garanție în cutie... deci aș zice că poți cumpăra cu încredere. atâta numa că mi s-a zgârâiat destul de repede și destul de rău cureaua, dar na asta poate nu ține d ebrand...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| DamianTeodor a răspuns:

Ce e scump da, ce e ieftin și la reducere sigur nu