| Andrateiubestete a întrebat:

Stie cineva vreo modalitate prin care poti scapă de vergeturi, fara intervenții de genul laserului, vacuum etc?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar o piele crapata, pentru ca asta este de fapt vergetura, nu se mai poate lipii la lo, nici daca dai cu cele mai scumpe creme sau solutii, de pe pamant.
Vergeturile isi pot modifica aspectul in timp, din roze in ficicele albe.
Se pot trata cu mare succes, doar prin operatie cu laser.

Dar poti prevenii aparitia altor vergeturi (crapaturi ale pielii) daca faci ceea ce trebuie:
- manaci sanatos
- bei 2 litri de apa pe zi
- esti foarte activ (faci sport) zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti scapa de ele, dar ai putea sa le faci mai putin vizibile. Incearca niste creme special concepute pentru aceasta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cremele anti vergeturi.

| Ryss a răspuns:

Depinde cauza vergeturilor tale. Acestea s-ar putea trage şi de la o problemă: boală sau altceva.

În caz că eşti mare şi ai născut: e normal.

Dar dacă nu ai fost grasă vreodată, eşti slăbuță si totu' e ok, atunci du-te la un doctor.

| andreeahtml a răspuns:

Din păcate chiar nu poți, poți insa sa le atenuezi cu anumite creme. Drenajul ajuta și el mult. Zmatul de cafea atenuează. Trebuie să bei multa apa pentru ca pielea ta sa își capete elasticitatea

| Yvonnnee a răspuns:

Există o crema de la Gerovital care te ajuta... Nu vor dispărea in totalitate dar va arata mai bine.te sfătuiesc sa încerci nu este scump vreo 20 de lei. :-)