| IrinaAniri a întrebat:

Stiu ca intrebari de genul asta apar des, dar va rog sa ma ajutati si pe mine, dau FUNDA! deci, este un baiat pe nume x. prietenul cel mai bun al lui x mi-a spus acum cateva luni ca x ma place. de cand a inceput scoala a inceput sa imi placa si mie de el, iar actualul lui prieten cel mai bun l tachineaza cu: hai du-te si stai langa ea ca e singura, sau ia uite cum si-a aranajat parul pentru tine, etc etc. este timid, si si eu la fel cand vine vorba de relatii. il mai observ cateodata ca se uita pe furis la mine, iar cand stie ca il pot vedea ma evita. nu prea am vorbit cu el, dar el nu vorbeste cu nici o fata, deci nu sunt eu o exceptie. vreau sa fiu cu el, cum sa ma apropii de el avand in vedere ca suntem amandoi timizi?

3 răspunsuri:
| TurcoaicaTa a răspuns:

In aceasta situatie sunt si eu numai ca eu si el suntem impreuna dar numai cu mine se compoarta asa de timid incearca sa il saluti cand trece pe langa tine sa vorbiti pe mess sau pe facebook( daca are) sau ii ceri nr de telefon fa tu primul pas daca zici ca el e timid
Baftawinking

| yutsa a răspuns:

Daca tot va evitati asa nu puteti face nimic. Unul dintre voi trebuie sa faca primul pas.De ce nu tu? Aduna-ti curajul! Poate sa iasa ceva frumoswinking

| MariannaS a răspuns:

Cred ca n-ar trebui sa te apropii tu de el, asteapta pina va face el primul pas.iar daca nu-l va face atuncea inseamna ca nu te merita, nu-ti pierde mindria fata de tine si fata de ceilanti, asta este i greseala pe care orice fata o face in tinerete, eu cred ca ar trebui sa astepti, iar daca asteptarea ta va fi in zadar apoi sa stii ca nu a fost sa fie, pina la urma aceasta este doar o pasiune si trece cu timpu, in viata fiecare fata intilneste iubirea sa adevarata si acel baiat te va iubi si nu ii a fi rusine sa tio zica asta in fiecare zi in fata, lasa-l pe baiatul x sa se chinue pina la urma chiar daca simte ceva pentru tine el o sa se apropie sau o sai zica prietenuilui sau sati transmita ceva ..adica no sa se lasa pina no sa alfe daca si tu simti la fel. acest expriment l-am avut si eu in viata numai ca eu am facut greseala pe care ti-am zis mai sus ca tu sa nu o faci, Sperc ca ai inteles ce am vrut sa iti zic. Iao ca pe un sfat de la o prietena buna tongue