| kitkat2 a întrebat:

Sunt fata si m-am ingrasat aproape 10 kg in ultimele luni! Mananc foarte mult asta este cred si nici nu fac miscare. Am ajuns la 74 kg si am 1, 65 sad Ce sa fac? Chiar nu ma pot opri din mancat crying Mereu mi-am dorit sa slabesc sa ajung la 55 de kg macar, dar tot mananc mult ca doar asta ma bucura.

Răspuns Câştigător
| Resurrection a răspuns:

Incepe mai usor, ca sa te obisnuiesti in timp si sa iti fie mai usor. In primul rand mananc la ore fixe. In fiecare zi aceeasi ora, nu manca dupa ora 6 seara, daca ti se face foame, mananca fructe, dar nu te atinge de mancare dupa ora 6. Incearca sa mananci mai putina paine si sa bei mai multa apa. Daca nu iti place sa faci miscare, incearca macar sa te plimbi pentru inceput, poate sa te plimbi cu bicicleta din cand in cand.
Si daca tot iti place mancarea, poti sa mananci in continuare, dar uitate pe net de retete noi, care nu au nevoie de prajire. Fa-ti paste, gratar, sunt multe lucruri pe care le poti face ce nu necesita prajire

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Trebuie sa ai vointa si sa iti impui sa nu mai manci. Poti incerca de asemenea ceiaul verde, mai scade din pofta de mancare.

| venusdoom a răspuns:

Imi pare rau ca ti spun, daaaaaaar...
ESTI LENESA! La naiba, daca iti place asa mult sa mananci incearca sa o faci mai moderat. Pentru inceput mananca de 3 ori pe zi siiiiiii, legat de sport : eu credeam ca trebuie sa ma duc neaparat la sala ca eu nu stiu sa slabesc de una singura. Si nu e asa. Pana la urma am cautat pe net exercitii pentru fiecare grupa principala de muschi. M-am pus sa le fac de 2 luni incoace si functioneazabig grin. Sportul trebuie sa intre in rutina ta zilnica. Degeaba faci cateva zile, nu vezi nici o imbunatatire si dupa aia te lasi.
Degeaba te plangi de una si de alta. Daca vrei ceva cu adevarat, gasesti modalitati. Pare un cliseu...dar e adevarat.
P.S. incearca niste ceaiuri care sa ti scada pofta de mancare. (si pentru binele tau, nu lua medicamente de slabit)

| cristiiiiiii a răspuns:

Fara vointa si un stil de viata sanatos nu o sa reusesti + mult sport

| Letty03 a răspuns:

Trebuie sa faci miscare in fiecare dimineata si sa ai o almentati cat mai echilibrata. Sunt bune niste fructe si legume.

| th4inspiration a răspuns:

Faptul ca mananci te bucura, de ce? Cand nu mananci esti trista? Eu ti-as sugera sa cauti un nutritionist care sa-ti de-a o dieta personalizata, astfel vei slabi sanatos, si faptul ca te ingrasi nu este vorba doar de aspectul fizic, gandeste-te si la problemele de sanatate pe care le poti avea din cauza grasimii. eu recunosc ca nu am tinut diete foarte sanatoase, dar la mine era mai usor, cand eram suparata nu mai aveam nici un chef de mancare, eu am1, 64 si 52 de kg in prezent, trebuie sa revin la greutatea mea initiala de 45 si atunci va fi perfect, deci pentru a slabi totul tine de vointa, de alimentatie si inclusiv de miscare, nu sport de performanta, macar putina gimnastica happy. Succes la slabit.

| adrianaada a răspuns:

Hey buna daca mancatul ce face sa te bucuri ceva nu este in ordine
inseamna ce ceva te supara
nu este bine sa manaci atat de mult
de multe ori si eu mananc de plictiseala si apoi a 2 a zi vad ca ma umflu in stomac si imi este foarte rau pentru ca nu sunt obisnuita sa mananc mult
nu stiu ce sa zic iti trebui vointa si un alt lucru de care sa te,, bucuri''