| Selene1990 a întrebat:

Sunt fata (slabuta) si vreau sa ma tonifiez si sa maresc putin masa musculara dar stiu ca degeaba faci exercitii fizice daca nu mananci si ce trebuie... Poate sa-mi spuna cineva ce sa mananc mai exact dupa exercitii in asa fel incat sa se puna in muschi? (gen oua fierte...ce altceva? )

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Carne, in special de calitate si fara grasimi ( piept de pui, piept de curcan fara piele, etc. ), branza, oua, lactate, peste ( de preferat oceanic ).

Si unele legume te ajuta : soia, quinoa, mazare, fasole

| LoriLoL a răspuns:

Pentru tonifiere poti sa faci kangoo jump. ajuta f mult

| Weider a răspuns:

Poti sa mergi la ceva sala, si sa intrebi un instructor de acolo, iti va explica mai bine si iti va arata cum sa faci mai bine. Mai sigur e asa decat sa faci din zvonuri.